זהו מאמר עיקרי על האופן שבו השתלת שיער עכשווית עובדת עם הערכה קטנה של התיעוד של שחזור שיער כדי להבין עד כמה מרחק הגענו בימינו. כאשר רבים מהמטופלים שלי מגיעים להציץ בי, הם בוודאי הוטרדו באופן שבו השתלת שיער עובדת ומה הם עשויים לעשות כדי לשמור על התוצאה הסופית שלהם לאורך השנים. click here for more info

בואו נעבור גב תחתון להתחלה. עוד בשנת 1939 וב -1942 גילו אוקודה ותמורה ביפן כי שערות שהושתלו בחלק העליון של החלק העליון כדי ליצור מחדש נשירת שיער בערווה עשויות לחיות ולהתפתח. בגלל טקסי רחצה ציבוריים ביפן ומצב של מחלה בקרב נשים אסיאתיות צעירות שסבלו מנשירת שיער בערווה, צורה זו של השתלה הוכיחה את עצמה כצעד חיוני בידיעה ששערות שהושתלו מאזור אחד של המסגרת לכל אחד אחר יכולות לשגשג לִשְׂרוֹד. עם זאת, זה התחיל רק לפני שרופא העור המפורסם בניו יורק נורמן אורנטרייך בתוך שנות התשעים החמישים לא ידענו ששערות עוברות מהגב התחתון של הפסגה לחלק הקדמי של הראש שבו עשויה להיות התקרחות כבר לא יכולה ללכת לאיבוד. את השנים בדיוק כמו השערות המקוריות שם. הוא מכנה תופעה זו “דומיננטיות של תורמים” שמשמעותה שהשערות עברו מהפסגה השנייה למקום של רגישות גנטית לנשירת שיער, עלולה לשמור על מאפייני שיער התורם ולא ללכת לאיבוד לאורך השנים. זה הפך לפריצת הדרך הבולטת שעלינו להבין שההשפעות ישמרו כדי לשרוד למרות שהושתלנו למקום שהפך נטייה לכיוון של נשירת שיער.

אם אתה תוהה אז מדוע שערות בחלק האחורי של הפסגה אינן עוד בסיכון לנשירת שיער? ובכן, אלוהים הטוב ביותר מודע לכך. עם זאת, זה קילומטרים רבים מהמקרה. תחשוב על האיש הקרח ביותר שאתה מזהה (שכעת לא גילח את השיער על עורפו). בכל זאת יש לו כתם שיער שם. אפילו לבחור הקרח ביותר יש פרסת שיער שמורה בחלק האחורי התחתון של הראש. הטריק היחיד בעת הופעת השתלת שיער הוא לזהות איזו סביבה “בטוחה” להשתלה, דהיינו, איזה אזור לאורך השנים לא ילך לאיבוד בזמן שהאדם יתבגר. זה מניע בסיסי מדוע השתלת גבר או אישה בגיל שני עשורים יכולה להיות קשה. אנחנו ללא ספק כבר לא מבינים איך טונות שיער בחלק האחורי של החלק העליון כבר לא ייפול לאורך השנים. בנוסף, אנו עשויים גם להיגמר בבירור שיער התורם כדי להשתיל את החלק הקדמי של הראש ולשמור על תוצאה של צמחים כאשר שערות גדולות יותר (שכעת לא הושתלו) נושרות אחת לכמה זמן.

שיפוט זה הוא ללא ספק אחת התכונות העיקריות המפרידות בין מטפל מיומן בהשתלת שיער לחובבן. הידיעה למי לבצע (זה מי מאובטח ומי לא תמיד) היא תנאי מרכזי לפעולה של עבודת השתלת שיער מאובטחת. על פי חוקי המסירה והביקוש, מי שיש לו צפיפות שיער תורמת מהשורה הראשונה, כלומר קיימים זקיקי שיער רבים העולים בקנה אחד עם סנטימטר מלבני במקום התורם, יכולים לכסות דיפלומה מעולה של התקרחות בצורה ברורה ומרשימה במקרים רבים. שימוש של רופא כללי בשתלים בחוכמה בפיזור תבניות טוב מאוד עם זווית נכונה יעזור לוודא שהתוצאה היא כל צמחי מרפא וצפופים בהתחשב במידת אובדן שיער של גבר או אישה ואספקת שיער תורם שמיש.

השאלה השונה המוצגת לעיתים קרובות היא “האם השיער המושתל יהיה דומה לשערות החלופיות שיש לי אפילו שם שלא הושתלו? האם אקטין אותו בדומה לשערות האחרות שלי?” התשובה היא כן מודגשת. אני מספק הסבר נוסף לכך שאופן השתלת שיער הוא בהחלט העברת שיער מצד אחד של החלק העליון להיפך כמו להוציא פרח מסיר אחד ולהעביר אותו לאחר. זה יתפתח בסביבתו החדשה בדומה לקודמתה. למרות שמספר השערות המושתלות לא יהיה זהה בדיוק לשערות שאבדו, השימוש בשיטה הנכונה באמצעות המנתח יכול לגרום ל -5,000 שערות מושתלות (מפגש גדול בדרך כלל) להיראות כ- 50,000 שערות (תחילת נשירת השיער עד גורם להתקרחות שמתגלה.)

יש לקוות שמאמר קצר זה בנושא ידע כיצד עובדת השתלת שיער חדשנית הפך מועיל למישהו שסקרן כיצד טכניקה זו עובדת או שוקל ברצינות להשיג את הטכניקה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *